570 240 940
ul. Mikołaja Kopernika 30, 00-336 Warszawa, Polska
biuro@konsultacje-psychologiczne.pl
<--!
  • Gabinet Dobrych Rozwiązań

    Inspirujemy dobre myślenie...

  • Gabinet Dobrych Rozwiązań

    Dla nas liczysz się Ty!

-->

Warsztaty rozwoju


Hanka Brulińska

jest magistrem sztuki, aktorką, reżyserką a także trenerem ORKE. Swoje doświadczenie trenerskie zdobywała już na studiach aktorskich we wrocławskiej PWST biorąc udział w licznych warsztatach aktorskich, sympozjach dotyczących pracy z ciałem, głosem oraz technik aktorskich. W trakcie studiów brała udział w rocznym kursie „The Way” u Reny Mireckiej aktorki Teatru Laboratorium Grotowskiego, warsztatach teatralnych i tanecznych prowadzonych m.in. przez takich twórców jak: Jens Bjerregaard, Louise Friis, Lina Puodziukaite, Grzegorz Brall- (praca z głosem, ciałem), Maria Kwiatkowska (praca z głosem), warsztatach z profesorem Petersburskiej Szkoły Teatralnej: Andrejem Shimko, szkoleniu u Jana Stolarskiego z zakresu monodramu, warsztatach ze sztuki żywego słowa prowadzonych przez Bartosza Zaczykiewicza, a także Bożenę Suchocką, Irenę Jun, Jarosława Gajewskiego i Wiesława Komasę. Jej praca magisterska dotyczyła sztuki monodramu- teatru jednego aktora.

W 2005 roku rozpoczęła prace na deskach teatru Osterwy w Lublinie a dodatkowo pracowała dla Fundacji Nowy Staw prowadząc szkolenia dla grup międzynarodowych z Łotwy, Litwy, Estonii, Portugalii, Węgier. Przez wiele lat prowadziła warsztaty aktorskie, ruchowe a także zajęcia z emisji głosu i autoprezentacji. Te doświadczenia wykształciły w niej indywidualny sposób podejścia do każdego uczestnika szkoleń.

Od kilku lat zajmuje się rozwijaniem autorskiej metody pracy (praca z tekstem, z głosem, interpretacja, techniki aktorskie, świadomość siebie i swojego ciała. Pomocną okazała się dla trenerki praca ze studentami w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej oraz Szkole Aktorskiej Machulskich gdzie przez cztery lata prowadziła takie zajęcia jak: „Metodyka pracy aktorskiej”, „Wiersz klasyczny”, „Metodyka pracy z prozą”. W 2015 roku za swoją pracę pedagogiczną w Szkole Machulskich otrzymała nagrodę dla najlepszego wykładowcy.

Od trzynastu lat związana z Teatrem Osterwy w Lublinie, gdzie zagrała wiele znaczących ról. Ma na swoim koncie także kilka ról filmowych. Kontakt ze scena dał jej dużą świadomość i warsztat, którym chętnie dzieli się z ze studentami i uczestnikami treningu.

Jest twórcą programu warsztatów dla kobiet z „Piękna i siły kobiecości”, które prowadziła np. dla Fundacji "Szpilka" w Lublinie, a także we Francji - w miejscowości Amiens pod Paryżem. Była także jurorem na kilku festiwalach teatralnych.

Na swoim koncie ma debiut filmowy (scenariusz i reżyseria) "Biec w stronę TY", który w grudniu 2012 roku, za sprawą Dystrybutora Vivarto i Aurora Films, wszedł do dystrybucji kinowej- wyświetlany był w kinach studyjnych w całej Polsce.

Od 2016 roku pracuje dla WSiP ORKE jako ekspert z Emisji głosu dla nauczycieli. Spotkania z nią nacechowane są ciepłą atmosferą i akceptacją.

Wróć